KLID A KAKAO

Najděte si chvilku klidu, vytáhněte svůj oblíbený hrníček a chvilku tu zůstaňte. Doporučujeme vyzkoušet tento recept na extra čokoládové kakao.)

.

PO DLOUHÉ PAUZE se stránky pomalu opět rozjíždí. Hlavní nárůst aktivity můžete očekávat na podzim! Těšit se můžete například na články od Archera, Taa nebo Annie Mirai. Chcete také publkovat? Kontaktujte nás!

Na těchto stránkách sdílejí autoři své názory i tvorbu. Setkáte se tu s recenzemi, s radami, s technickým týdeníkem i se zkušenostmi z různých sfér života. Většina z těch, kteří zde publikují své práce, tak činí v dlouhodobé spolupráci v rámci projektu Podělme se

Klid&kakao původně vznikly jako osobní web autorky Artie Wiles. Ta kromě originální a fanfiction tvorby psala i články o nejrůznějších tématech a brzy po spuštění stránek se rozhodla přizvat i další tvořivce.  Tak vznikla myšlenka projektu Podělme se. 

Projektu se účastní nejrůznější lidé. Zatímco někteří mají jeden či dva příspěvky k publikování, ostatní pravidelně sdílí své názory, rady či recenze. Například Taoův Technický Týdeník plný novinek ze světa techniky vychází každou neděli. Glenn Fall sdílí rady a tipy ohledně psaní beletrie. Archer píše o literárních událostech i zajímavých zvyklostech. Caroline Winter se zaměřuje na recenze knih i filmů a Annie Mirai zase hlouběji rozebírá klasickou literaturu. Monika M. sdílí vlastní tvorbu a MajkaBeni píše fejetony o životě dospěláka na základní škole. Každý kvalitní příspěvek je vítán a našimi jedinými hranicemi jsou představivost a lidská slušnost. 

Jestli byste na našich stránkách rádi viděli něco konkrétního, neváhejte nám napsat, a pokud chcete mít přehled o všem, co se každý měsíc stalo, přihlašte se k našemu odběru. 

Pokud se vám Klid & kakao nebo projekt líbí, dejte o nás vědět i svým přátelům. A jestli náš podpoříte i jinak, budeme jen rádi. Na webu nejsou reklamy a protoz něho neplyne žádný příjem. Stánky financuje Artie z vlastní kapsy a z darů prostřednictvím Ko-fi účtu. Za 3 € můžete koupit pro Artie "kávu". Tyto kávy jsou buď myšleny jako podpora a poděkování nebo se z nich šetří na určitý projekt - v tomto případě stránky.

"If there's a book that you want to read, but it hasn't been written yet, then you must write it."

("Pokud existuje kniha, kterou chcete číst, ale ještě nebyla napsána, musíte ji napsat vy.")

― Toni Morrison       

Pokud vás zajímá, jak vznikal nový text písně Noreen, nebo toužíte po audio verzi ke stažení, přečtěte si tento článek. To samé platí pro píseň The Gentle Queen.