Originální tvorba

Za devatero horami a devatero řekami bylo malé království, v něm zámek a tam žila krásná princezna. Byla nádherná. Dlouhé zlaté vlasy, vysoká a štíhlá, ráda se smála a vždycky jí to moc slušelo, protože měla opravdový cit pro barvy a báječný vkus. Navíc byla milá, přátelská, veselá a chytrá. (Je to fakt pohádka, nesuďte přísně.)

Oheň a voda

23.10.2020

Služební cesta na nedaleký ostrov je pro Annu noční můrou. Bytostně nesnáší lodě. Ale do Santa Poly to je jen šestnást kilometrů. Krátká doba na to, aby se něco stalo, ne?

Představte si, že píšete příběh. Skoro nikdo vám za něj nehlasuje a komentáře nepřipadají v úvahu. Ač víte, že se počet přečtení nerovná kvalitě, těch deset zhlédnutí na sto kapitol vás lehce znepokojuje a demotivuje.

A je to tady. Vědci zjistili, že největším přenašečem viru jsou vysokoškoláci a rozhodli se, že této skupině až do odvolání uzavřou školu. Co na tom, že průměrný vysokoškolák na přednášku dorazí jednou za uherský rok a většinou cestuje v časech, které dopravu nijak neovlivní. Mezi nejvíce zabijácké časy patří přednášky v 7:15, kdy většina lidí...

Wendy Moira Angela Draling se rozhodla, že nedospěje. Dospělost se všemi povinnostmi manželky není nic, o co by stála. Obzvlášť, když nesnese byť jen pomyšlení na proces dělání dětí. Uteče do Země Nezemě a bude svobodná. Tak jednoduché to ale není. Země Nezemě je jiná, než si pamatovala. Vlastně, všechno je jiné, než si pamatovala. A aby mohla žít...

Odezva je pro autory skutečně důležitá. Ať už konstruktivní kritika nebo i obyčejná pochvala, která dokáže vmžiku změnit náladu o sto osmdesát stupňů.

Člověk může za svůj život udělat spoustu blbostí. Spolknout kostku lega, aby zjistil, jak rychle jím projede, hodit petardu do autobusu, natáčet se u toho nebo třeba jít věštit do televize. To, co jsem však dokázal já, překonává vše předem jmenované dohromady. Ač tomu nebudete chtít věřit, přesto to je pravda, nevymýšlím si. Skutečně jsem se vydal...

Krátký střípek příběhu z postapokalyptické budoucnosti. Co se stalo? Hladina oceánů stoupá a vysoce položené parcely jsou lukrativním zbožím. Společnost se stmeluje a je pečlivě řízená vládou. A všichni každý den opakují to samé heslo: "Společně k lepší budoucnosti."

Tento příspěvek se mimořádně nebude týkat přímo škol, možná protože je září příliš okaté a nemluví se prakticky o ničem jiném. Dnešní téma bude poněkud... vodnatější. Dozvíte se, že den blbec může trvat i měsíc a že fakt, že jste vychodili školu, neznamená, že už nejste poleno.