Taoův Valentýnský Týdeník 

14.02.2021
Nechápu, jaká náhoda stojí za tím, že nám vyšel TTT jak na Štědrý den, tak i na Valentýn, ale rozhodně toho hodlám využít a trošku si tak ušetřit čas hledáním zdrojů a pravých informací, ostatně. Valentýn je o lásce a ta mnohdy fakta ignoruje, stejně tak i to, co vlastně vidí. Jo, růžové brýle jsou svině.

Láska na první pohled?

Stejně jako mnozí zahoří láskou na první pohled a dále již nevyužívají přebytečnou výpočetní techniku svých neuronů, aby si promysleli i nevýhody možného spojení, stejně tak i já mnohdy spatřím něco, co ve svém životě zkrátka potřebuji a již nehledím na to, že je to kupříkladu drahé a nebo úplně, ale úplně k ničemu. Díky Bohům však dokáži, jakmile přejde prvotní výbuch vášní, najít novému kousku techniky buď nové a praktičtější využití, nebo majitele. Nejsem totiž sobecký tvor a vím, že čtvrtý mobil vážně nepotřebuji. Ne, Tao, nepotřebuješ. Tři ti stačí. A ticho! Říkám, jsem zosobnění štědroty.

Tak jsem kupříkladu starému 2v1 tabletu, který už prakticky k ničemu moc nebyl, i proto, že se několikrát proletěl, daroval nový operační systém a nyní spokojeně zvládá Netflix. Není nic lepšího, než seriál na krásné desetipalcové Full HD obrazovce s repráky namířenými přímo na vás. Náhradní bezdrátovou myš nyní spokojeně využivá spolubydlící a z náhradního mobilu se stalo rádio, které spolu se starým reproduktorem sedí na stolku v obýváku a hraje na pozadí přijemné písničky. Bohužel, u lidí to tak mnohdy nefunguje, zkrátka se nedá z přítelkyně, která už není úplně nejnovější, udělat jen kamarádka nebo kamarádka s výhodami, stejně tak těžko daruješ manželku někomu jinému, když začne zpomalovat. A rozhodně není dobrý nápad mít v jedné posteli své děvče a milenku najednou. Obzvlášť když manželka leží na nočním stolku (Mluvím samozřejmě o mobilech, o čem jiném?). To si pak můžete být jistí, že ráno nebude fungovat ani jedna z nich. A dost možná ani vy ne.

Chce to mít rozhled

Proč? Protože je potřeba vědět, jaké vlastnosti jsou dnes moderní, co je pro dobré společné soužití důležité, a co naopak ne. Líbivý kabátek je poměrně k ničemu, když nevydrží ani dvacet minut. Zkrátka to chce před výběrem projít alternativy a poptat se přátel, co si od takové investice slibují, případně zda se sami v minulosti nenechali napálit. Jejich zkušenost vám tak může pomoci, rozhodovat se pouze na základě vzhledu a výkonu může být velmi zavádějící.

Ne, vždy to chce udělat krok zpět a rozmyslet se. To, že vypadá hezky, je sice super, ale co za rok nebo dva, až bude ošoupaná a odřená? Budeš za ní stále rád nebo se začneš poohlížet po hezčí? Jakou má výdrž? Co všechno vlastně umí? Dokážeš její funkce využít? Dá se s ní například normálně mluvit? Nebo je kvalita rozhovorů jako křik do záchodové mísy? Reaguje dobře na zavolání? Je případné spojení nabíjející nebo jiskří? Když usne, neseká se po probuzení? Nevyžaduje až moc časté transakce, aby bylo možné v hraní pokračovat? Nenainstaluje další škodlivý adware nebo malware (jako kupříkladu děti)? Je kompatibilní? A můžeš si jí vůbec dovolit?

*Obdobné otazký platí u potenciálních partnerů i nových kousků elektroniky.
**Položení otázek nezaručuje spokojený partnerský život.
***Jak technika, tak lidi se mohou nenávratně poškodit, mějte to prosím při zacházení s nimi na paměti.

Podobných otázek je mnoho a ještě více, základní poučení je však to, že čím více zkušeností máte, tím spíše nesáhnete při výběru vedle a zvolíte správně. Nezapomeňte však na to, že stejně jako je možné reklamovat vadnou elektroniku, obdobný postup je možný i s lidmi, jen pozor na to, aby byla ztlumená, než jí vrátíte k odesílateli. Další scénu nepotřebujete, potřebujete jen podepsat to, že už za ní znovu přebírá zodpovědnost a jít si vlastní cestou. A stejně tak on se jí nejspíše bude snažit brzy vyvdat někomu jinému na krk.

Když to přestane fungovat?

Jak jsem již mnohokrát zmínil, u všeho, na čem nám záleží, je nutné pečovat jak o hadware, tak i software, aby společné soužití bylo co nejplynulejší. Jedná se jak o přítelkyně a přátele, ale i mobil, notebook a další členky pomyslné rodiny, bez které se již dnes nedá obejít. Stejně jako počítač dostává aktualizace a občas je potřeba mu nastavit tovární nastavení, podobnou funkci má i většina vztahů, konkrétně se tak dá zainvestovat do znovuprožití svých prvních schůzek, aby se pomalu zapomenuté city objevily v popředí a problémy posledních dní skončily v koši. A ten, jak víme, se vymaže lehce. A obnovuje podstatně hůře.

U hardwaru je to jednoduší, většina partnerů tuto část zvládá bez nutnosti zasahovat, což bohužel neplatí o techniky, která zkrátka občas potřebuje svléknout a vyčistit, aby vše klouzalo hladce. Zkrátka. Jak počítač, tak přítelkyně (přítel) je jako Tamagotchi, když se o ně nestaráte, odejdou.
*Odejití je v případě techniky obvykle fatální

Vztahům zdar a neberte mne prosím vážně,

TheAloneOne

Nepřecházejte, ale procházejte


Dobrá, uznávám a přiznávám se, dal jsem si prázdniny. Prakticky doslova. Jak jsem ale slíbil, ať už Artie, svému jedínému čtenáři, či sobě, já se vrátím. A troufám si tvrdit, že ten čas právě nastal. A samozřejmě jsem si říkal, že by nebylo špatné začít něčím zajímavým, něčím, co se u mne ještě nikdy neobjevilo. Ano, napadlo mne spousta blbostí,...

Tak jo, představuji vám oficiálně první Taův Technický Měsíčník. Proč? Protože poslední dva víkendy jsme měli se skauty 100% práce a 0% odpočinku, takže jsem v neděli sotva stihl vše vyprat, než jsem polomrtvý padl do postele, natož ještě psát článek, nehledě na to, jak moc bych chtěl. A dnes, tedy v sobotu prvního května, jsem se tak konečně...

Upozornění

  • Nejsem ani zaměstnanec ani na výplatní pásce Alzy. Jejich stránky zmiňuji převážně proto, že tam sám nakupuji, patří k největším v Česku a používám je i jako zdroj parametrů a informací k produktu, o kterém píšu. Předpokládám, že pokud vynaložíte trochu úsilí, najdete lepší cenu, než mají oni. (Po dobu, co jsem v Litvě, využívám především pigu.lt, vám však budu stejně házet odkazy na Alzu.)
  • Veškeré hodnocení, o němž mluvím, je můj osobní a zcela subjektivní názor, který se sice snažím podložit fakty, avšak stále nemusí být správný a rozhodně by neměl být brán jako směrodatný.
  • Mnohdy odkazuji na Techarenu, což je částečně záměrné, neboť jsem a celý rok budu externí redaktor. Mám svou vlastní sekci herního hardwaru a počítačoveho hardwaru. Odkazoval jsem na ni však daleko dříve a to čistě proto, že ji považuji za dobrý zdroj informací, jinak bych tam ostatně ani nepracoval. Prosím nepovažujte mne za sellouta, není tomu tak. :pray:


  • Zdroje


    Raději se neptejte.