Pohádka o Belladonně

26.11.2020

Žil byl mladý král, který příliš brzy přišel o svou krásnou drahou choť. Zůstala mu po ní holčička, a ta jakoby mamince vypadla z oka.

Král ale potřeboval syna, nerozpakoval se proto dlouho a oženil se znovu.

Vybral si nádhernou ženu. Byla jiskřivá, charismatická, zářivá. Oči s velkými panenkami přímo uhranuly mladého krále, stačil si ale všimnout i plného dekoltu a smyslných rtů. Princezna Belladonna byla navíc chytrá a podnikavá a měla super tah na bránu. Neodolal.

Ve středověku měl lidský život krátké trvání, a tak i král brzy odešel za svými předky.

Královna Belladonna začala vládnout sama a zjistila, že je v tom fakt dobrá. Bystrá, chytrá, vzdělaná, skvělá obchodnice i manipulátorka. Užívala si život na plné pecky. Byla mladá, krásná, mocná, nikdo jí neodporoval, chlapi se předháněli v pozornostech, a ona se jich nezříkala. Všechno šlo podle jejího diktátu.

Byla královnou svého života.

Až do chvíle, kdy se z hlubin komnat vynořila nevlastní dcera - mladá, krásná, pubertální, držkatá, frustrovaná nezájmem macechy a znuděná. A začalo to - princezna poukazovala nejen na svůj dědičný nárok, ale i na první šediny chudáka macešky, na jemné vrásky v koutcích očí a dokonce i na zvětšující se objem pasu a boků. Navíc začala flirtovat s BELLADONNINÝMI ctiteli!

Drahá královna se poctivě snažila udržet fazónu, ale z každého konfliktu u snídaně, oběda i večeře ji příšerně rozbolela hlava. Místo státnických povinností musela do postele, obličej jí planul, oči s rozšířenými zorničkami nesnesly světlo, chtěla hodně vypodložit záda, aby byla v polosedě, zatáhnout závěsy a NIKDO na celém hradě nesměl hlučně zavřít dveře, jinak letěl.

Mladá divoška to rychle zjistila a začala macechu týrat, na hradním nádvoří se učila práskat bičem, jindy mlátila do citery.

To si ale vybrala příliš silného protivníka - královna vybuchla a nebrala si servítky. Varovala holčinu, aby "Draconis dormiens nunquam titillandus!" (Nelechtej spícího draka!).

Holka si moc říct nedala a dál Belladonnu provokovala. A Belladonna nevyhrožuje, když není připravená hrozbu splnit. Zamávala s puberťačkou jedna dvě.

Ten konec už znáte, a znáte i celý příběh, jen z druhé strany. Chudinku Sněhurku zavedli do lesa, lesník ale nebyl schopný ji zabít, královna to pak několikrát vzala do svých rukou... Bezúspěšně.

Byla totiž oslabována stále častějšími záchvaty migrény (hlavně v létě a po neúspěšné výpravě) a angínami s vysokými teplotami (v létě i v zimě). Do toho přišla sem tam super akutní žlučníková kolika.

Vztek během záchvatů už vůbec nebyla schopná ovládat.

Všechno služebnictvo uteklo, poté, co několik nešikovných komorných vyhodila - z okna. Nakonec se úplně pomátla - byla surová, krutá, živila se syrovým masem, pořád dokola přemýšlela o tom, jak se zbavit té holky.

Holky, která jí odporovala, ohrožovala její postavení a konkurovala jí jako žena. To všechno Belladonna nedokázala odpustit.

A tady - nejpozději tady - se musí objevit babka kořenářka se speciálně připravenými pilulkami.

Rozpoznala ve své královně esenci Belladonny a chytře jí povídá: "Královno, potřebuješ být zdravá a silná, abys dokázala se Sněhurkou zatočit. Tohle užívej třikrát denně, je to kouzlo, co ti vrátí sílu. Když tě ale chytne hlava, bolest v krku, horečka nebo žlučník, tak si vezmi každou hodinu. A nezapomeň! Ten lék je jen pro tebe, je výjimečný, jako ty!"

Královna Belladonna milovala výjimečné věci a začala lék (připravený z rulíku podle homeopatického principu) poctivě užívat. Ona když se do něčeho pustí, tak pořádně. A stal se zázrak, nebo chcete-li, přišel pohádkový konec.

Královnu přestaly trápit migrény, nezastonala s angínou, o žlučníku nevěděla. Uklidnila se, vrátila se jí síla a její skvělý mozek zase začal fungovat logicky. Sněhurku pustila z hlavy a vytvořila podpůrný program pro babky kořenářky, aby všechny uměly z rulíku vytvořit homeopatikum. A nejen z rulíku, ale i z heřmánku, arniky, zlata, mědi, křišťálu a stříbra.

A co Sněhurka? Založila novou dynastii a doufám, že od své macechy dostala trochu těch kouzelných prášků, nebo ještě lépe vyučenou kořenářku. Ona totiž byla Belladonna taky.

- Kamila Wiležinská