Mias a Elle - Komiks který stojí za to!

10.03.2020

Není snadné určit, co návštěvníkům tohoto webu dlužím víc. Další nostalgický žblebt o animáku, který stojí za to vidět i po dvaceti letech? (Jako je Planeta pokladů) Přiblížení toho, co se to děje s projektem "Podělme se"? Představení originální písničky, kterou zatím slyšeli jen ti, co vlezli na mou Ko-fi stránku, společně s mým tradičním popisem toho, proč vznikla a jak? (Nápovědu najdete v příspěvku Jak napsat fanfiction a (ne)zbláznit se.) Další teorie schovaná za Pouty života? Reakce na coronu? Fuj, to ne. Ale asi máte představu, co všechno se mi honí v hlavě.

A ne, nebude to ani jedna z těchto věcí. V rámci prokrastinace jsem zrovna dneska narazila na skvělý internetový komiks, který mě několikrát rozesmál nahlas. Zajímavý, s nečekanými odhaleními, pěknou kresbou a dobrovolnou podporou umělce.

Dvě hlavní postavy - ženská a mužská? Jop.

Odvážná hrdinka, která bojuje a je zároveň laskavá? Jojo.

Záporák, který není plochou postavou a má kromě záporů i klady? Spolehněte se.

Hodně záporáků, u kterých vlastně nevíte, kdo je ten špatný a kdo jen bojuje na špatné straně? Jo, slyšeli jste správně.

Humor? Jasná páka.

Povedené střídání dramatických a vtipných scén? Povedené? Haha. Geniální!

Kvalitní a dobrá kresba napříč celým komiksem? Přesně tak.

Zadarmo a snadno dostupné? Jop.

Možnost podpořit autora finančně, když uznáte za vhodné? Jasně!

Bez reklam? Samozřejmě.

Napínavý příběh a propracovaná zápletka? Už to tak bude.

Pravidelné přidávání nových stránek? Každé pondělí! A pro patrony i dřív.

Detaily, kterých si hned nevšimnete, ale zpestří vám čtení? A kolik!

Drama? Bez toho to nebude.

Romantický potenciál? Potenciál? Jo, ale jestli, tak to bude hoooodně slowburn. Ti, co romantiku nemusí, se nemusí bát 😊

Útulné scény u záporáků doma? Až se z toho budete rozplývat.

Čeština? Eeeee... Tak ta chybí. Ale! Je to komiks a skvělá příležitost, jak si trochu oprášit angličtinu s pomocí strýčka Googla!

A o čem komiks vlastně je? Elle chce dobrodružství a Mias potřebuje Elle k něčemu nekalému. Nabízí se snadné řešení: Mias unese Elle. Oba získají, co chtěli, a všechno bude fajn. V ideálním případě to dopadne jako Kráska a zvíře nebo jakýkoliv jiný unášecí příběh. Jenže autorka tohoto komiksu má trochu jinou představu. Zábavnější. Dramatičtější. A o hodně zajímavější. Těšte se na promyšlený příběh s ustálenými přírodními i magickými zákony a jiným řádem světa! (Bůh smrti je tam velký kápo!)

Zkrátka a dobře, stojí to za pokus.

A kde ten komiks najdete? Tady na téhle stránce: https://www.miasandelle.com 

Autorku na tomto instagramu: https://www.instagram.com/StressedJenny/

A podpořit ji můžete na Patreonu: https://www.patreon.com/miasandelle