Ghost Hunt: Zapomenutý klenot

11.07.2020

Originální název: Ghost Hunt

Český název: Lov duchů

Počet dílů: 25

Předloha: Light novela

Délka dílu: 25 minut

Žánr: záhada, komedie, horor, supernatural, shoujo

Synopse

Taniyama Mai si ráda se svými kamarádkami vypráví strašidelné historky. Na pozemku jejich školy se totiž nachází opuštěná budova, kde se většina těchto historek odehrává. Během jednoho takového vyprávění jsou dívky přerušeny záhadným mladým mužem. Jde o mladíkem jménem Shibuya Kazuya, sedmnáctiletý šéf společnosti Shibuya Psychic Research Company. Byl zavolán ředitelem, aby prověřil báchorky okolo strašidelné budovy.

Dalšího dne prochází Taniyama Mai okolo opuštěné budovy a přemýšlí, zda jsou ty řeči pravdivé. Zatímco prozkoumává podivnou kameru, kterou našla uvnitř, je vyděšena Kazuyovým asistentem. Aniž by věděla, že vyrušuje při vyšetřování, nechtěně rozbije kameru a Kazuyův asistent je poraněn.

Kazuya donutí dívku vypomoci mu s případem, aby si odpracovala rozbití kamery a poranění asistenta. Od té chvíle se Mai začíná učit o světě nadpřirozena a povolání lovení duchů.

Volně přeloženo z MyAnimeList


Příběh

Japonská tvorba točící se okolo nadpřirozena vždy patřila k těm, které cílí spíše na psychiku člověka, nežli na krvavé úlomky končetin (i když těch je tam poslední dobou také požehnaně). Ghost Hunt je příkladem staré školy, kdy tvůrci vsadili na lidský strach z neznáma, takže se nemusíte bát zbytečného znechucení.

Celkově musím říct, že zápletka příběhu se mi velmi líbila. Jde o několik spolu nesouvisejících případů, při nichž nám hrdinové ukazují své schopnosti a během nichž se Mai učí, co všechno nadpřirozené je vlastně skutečné. 


Postavy

Tohle anime se může těšit titulem „anime, kde ichi neštvala ani jedna postava“. Všechny postavy jednají přirozeně a drží se svého charakteru. Se svými klady a zápory jsou lidské a vztahy mezi nimi též.

Taniyama Mai

Jde o hlavní hrdinku, kterou jsem neměla chuť nakopat do zadku. Mai není prototypem silné a nezávislé ženy se salátovou okurkou v jedné ruce a Padesáti odstíny pana Greye v druhé. Jde o přirozenou a lidskou postavu. Je to dívka, která věří v to nejlepší v lidech a lehce s nimi soucítí. Je milá a přátelská, ale také trochu žárlivá a impulsivní.

Během příběhu objevuje i ona své nadpřirozené schopnosti, které nejdříve pokládala jen za schodu náhod.

Animace

Seriál zpracovalo studio J.C.Staff, které má na svědomí třeba Kaichou wa Maid-sama! nebo Zero no Tsukaima, z novějších pak Shokugeki no Souma nebo Danmachi. U Ghost Hunt jde o starší anime (vydáno v roce 2006). Animace je na tu dobu velmi povedená a fyzikálně v pořádku. Je nerušivá a příjemná, ač musím říct, že záběry z dálky mě opět štvaly.

Animaci bohužel uvidíte až v traileru, protože na Youtube jsou jen a pouze scény s anglickým dabingem a opening i ending jsou dosti jednotvárné.

Soundtrack

Hudbu k tomuto anime složil Toshio Masuda, kterého můžete znát z kousků jako je Naruto nebo Kamisama Hajimemashita. Jde o velmi krásný situační soundrack, který ve vás posílí přesně ty pocity, které scéna vyjadřuje. Velmi povedená práce.

Soundrack se dá krásně poslouchat i o samotě a lahodí sluchu i dušičce.

Seiyuu neboli dabéři 

Ghost Hunt je přehlídka ne úplně tak známých dabérů. Většina z nich se objevuje spíše v ne úplně mainstream anime. Mezi ty ze známějších patří Nazuka Kaori (např. Boku no Hero Academia - Hagakure Tooru, Takeyama Yuu) v roli Mai nebo Okamoto Nobuhiko (např. Ao no Exorcist - Okumura Rin) v roli Johna Browna (jak originální jméno pro Australana).

Závěrem

Já vlastně na horory moc nekoukám. Nebaví mě fakt, že většina dnešních filmů, co si říká horor, se snaží diváka spíše znechutit hektolitry krve a explicitně zobrazenými vnitřnostmi (s člověkem, co kouká na akční anime tohle ani moc nehne).

Naopak si užívám horory, které hrají na lidskou psychiku (jen je musím dávkovat, protože to jsem doopravdy pokakaná). Tohle anime není úplně tvrdý horor, ale stále jde o velmi dobrého zástupce tohoto žánru. Přesto jde spíše o nadpřirozeno a jako takové mě tenhle kousek hodně bavil. Navíc miluju ESPery!


Fan-trailer


Kde anime sledovat

  • GOGOAnime: japonské znění, anglické titulky

Autorka textu