Generální štáb

18.12.2020

Dárkonosiči berou svou práci velice vážně. Ať si dítě přeje kolo, štěně nebo třeba brášku, vždycky udělají maximum pro to, aby vánoční přání splnili. Jak to ale dělají v případě nehmotných dárků a jak zvládnou obdarovat každého v tak krátkém čase?


ČAS: 17. prosince, 2020, 01:24:03:55 - 01:24:03:5

MÍSTO: Zasedací místnost

PŘEDMĚT: Rozdělení pravomocí - mazlíčci a rodiče

PŘÍTOMNÍ: Anya Clausová, Děda Mráz, Dionýsos, Isaac Newton, Ježíš/ek, Odin, Santa Claus, Sněženka, Tři Králové (Kašpar, Melichar, Baltazar)

ZÁPIS: Proveden na krystalickém záznamu a archivován na Sekretariátu Mléčné dráhy


Santa Claus si mnul spánky, zatímco trpaslíci nosily na stůl stohy a stohy složek.

Dionýsos hvízdl. "Děti, které se chtějí stát astronauty nebo presidenty?" Založil si ruce za hlavou a dal nohy na stůl. "To bude tvoje divize, Isaacu. Já mám padla. Vzbuďte mě, až půjde o nejlepší vánoční večírek, benefici, plodnost nebo tak."

"Tak plodnost bychom nechali spíš na Odinovi," odtušil Děda Mráz a sáhl po jedné složce. "Theresa Maria Gonzales si přeje morče."

Sněženka četla z další: "John Hopkins, aby se jeho rodiče přestali hádat."

"Zuzana Fýblová. Zrušení rozvodu rodičů."

"Francesco Vincenzo Bellini chce buď psa nebo ať se rodiče dají dohromady."

Všichni kolektivně zasténali.

Ježíš si prokřupal klouby a postavil se. "Tak dobře. Máme tři kategorie. Mazlíčci, Rodiče a Obojí, Aspoň jedno a Buď to a nebo něco jiného ale budu strašně smutný."

Baltazar si vyměnil s Kašparem a s Melicharem pohled, a pak se přihlásil. "Bereme si na starosti exotické mazlíčky. Papoušci, tygři, hadi, pavouci, klasika."

"Jen budťe s tygry opatrní," nabádala je Sněženka.

Kašpar se usmál a bílé zuby se zablýskly. "Jen se neboj. S tygry to umíme. A bude to pohodka. Vstoupit do snů rodičů i dětí, zjistit, kdo co proč chce. Možná nakonec bude stačit plyšák nebo výlet do zoo."

Sněženka se začervenala a usmála se.

"Poslední dobou také letí zvířecí pyžama a overaly," přidal se Santa Claus.

"To by mohli vyrobit tvoji skřítci, ne?"

Santa Klaus přikývl. "Oděvní oddělení má nejnovější vzory. Dodejte jim adresy a dostanou produkty do blízkosti bydliště."

"Nezapomeňte na Facebook a Instagram," připomněl Newton. "Stačí dvě tři cílené reklamy a i bez vnuknutí to rodiče pořídí."

"Naše obchody mají teď nejvyšší odbyt," řekla Sneženka. "Dosah reklam se marketingovému oddělení povedl. Google reklamy byl nápad století, Isaacu."

"Dělám co můžu."

"A na psi, kočky, hlodavce a podobně by ses mohl podívat ty, dědo, že jo?"

Děda Mráz se na svou vnučku usmál. "Samozřejmě, Sněženko. Můžeš se mnou počítat." Rozhlédl se po místnosti. "Co budeme dělat s těmi rodiči?"

Ježíš se opřel o stůl jako generál. "Rozdělíme je do několika kategorií. Bez obav, kdy má dítě jen strach. Tam dodáme pomocí snů rodičům potřebu věnovat víc času rodině a sobě navzájem. Pak kategorie Pozor. Reklamy na terapie, knihy, programy a aplikace na zvládání stresu, důležitost rodinné pohody a podobně. Průnik do snů. Poprosím i matku, tomuto odvětví dost rozumí. A nakonec třetí kategorie. Rodiče od sebe. To samé kolečko, ale s důrazem na zvládnutí situace. Něco se prostě neslepí, takže nám půjde hlavně o snížení negativních dopadů. Ať se rodiče v klidu domluví a je minimum hádek a stresu. Odvedení pozornosti dítěte jiným směrem." Nadechl se a vydechl. "Nějaké nápady nebo připomínky?"

Všichni až na Anyu Clausovou zavrtěli hlavami. "Mohli bychom rozjet kampaň na vánoční pohodu a klid. Něco ve stylu, že není potřeba všude uklidit, ale že chvíle u rodinného krbu jsou nejdůležitější. Perníček?" nabídla Dědovi Mrázovi talířek.

Ten si spokojeně vzal.

"Dobrý nápad. Jak to vůbec vypadá s vánočními pohádkami a koledami?"

Sněženka vytáhla diář. "Máme tu několik klasik. Na příští rok je naplánovaná nová... Pixarovka. Dobrý tým. Ti nikdy nezklamou. Můžu jim podsunout několik nápadů ohledně hodnot svátků a rodiny."

"Výborně. To nám pomůže z dlouhodobého hlediska. Grinch byl báječná volba."

"Teď udělali novou verzi."

"A?"

Sněženka si povzdechla. "Z Grinche už není takový morous, dost lidí to zklamalo, ale zpráva o tom, že dárky nejsou podstava Vánoc, zůstala."

"Aspoň něco," poznamenal Melichar.

Odin se přihlásil. "Máme kategorii Přeju si, aby máma nepodváděla tátu a už mu to řekla?"

Dionýsos zasténal. "Tyhle jsou nejhorší. Dej mi to, postarám se o to."

Ježíš pokynul jeho směrem a trpaslík před něj položil stoh složek. "Tyto jsou v podobném duchu. Je tam i Nejsem tátův a chci mu to říct ale nechci o něj přijít."

"Ježiši," povzdechl si Newton a promnul si oči.

"Co?"

Newton trhl hlavou. "Promiň. Síla zvyku. Chtěl jsem říct... Do háje. Jo, do háje. Jak to vlastně ví?"

Dionýsos se podíval do složky. "Podle všeho si pořídil testovací balíček na rozbor DNA, který ti řekne, jaké máš předky a podobně. A testoval to s tátou. Matka o tom nevěděla a výsledky dorazily před měsícem. Táta to ještě neví."

"To by sis asi měl vzít na starost ty," řekl Santa Claus Ježíšovi. Vzhledem k tvé... rodinné situaci." Natáhl k Dionýsovi ruku a ten mu předal složku. Chvíli v ní listoval. "Joey... každý rok byl podle všeho u mě. Vždycky chtěl kolo, skateboard, vrtačku... A je to žid. Ne ortodoxní." Podal složku Ježíšovi. "To si užiješ."

"Ha ha ha. Moc vtipný." Prolistoval složkou a přikývl. Zkontroloval pozemský čas. "Tak jo. Máme ještě půl vteřiny na roztřídění a vyhrazuji nám tři minuty na zásahy do snů, reklamy a vyřízení objednávek v dílně na Severním pólu a jejich propojení s obchody. Nějaké otázky?"

Děda Mráz zavrtěl hlavou. "Ne, všechno jasný."

"Dobře. Rozchod. Sejdeme se tu v 01:27:05. Zatím máme rezervu pěti minut, tak ať o ni nepřijdeme."

- Artie Wiles

.