Tak Trochu Duhový Tao - Nenávist na internetu

04.11.2020

Ano, zní to divně, ale já mám i jiné zájmy než elektroniku a básně. A jedním z nich je i LGBT komunita. Sleduji, co se kolem ní děje v Česku, okolních státech, ve světě, pozoruji a povětšinou nezasahuji. Dnešek ale bude výjimkou, rozhodl jsem se založil sérii, kde se právě této komunitě budu věnovat. Předem ale varuji, nebude to další z článků, který se snaží LGBT podpořit za každou cenu. I přes to, že sám do komunity patřím, mnoho věcí, které děláme, se mi nelíbí, a nebudu se taky bát proti nim ohradit. Pokud tedy chcete pouze zvednout sebevědomí, přeskočte dál. Pokud chcete nějaké myšlenky, argumenty a možná debatu, prosím, jsem tu pro vás. Prozatimní vydání je plánováno na každou středu, ale záležet bude převážně na mém časovém rozvrhu, lenosti a lenosti.

O tom, že Česko ve výsledku není tak špatná země na LGBT život, jsme si již povídali, tuším předminule. Dnes jsem k ránu zabrousil na Facebookové stránky Jsme Fér a množství nenávisti, které jsem pod několika příspěvky našel, mne zarazilo. Dnes se tak podíváme na to, co se lidé nebojí napsat na internet.

Podíváme se celkem na tři příspěvky a negativní komentáře pod nimi. Ukážu zde samotný příspěvěk, aby bylo jasné, o čem se mluví. Profilové obrázky a příjmení diskutujících jsou pak zakryté, neboť bych se zde nerad dopouštěl kiberšikany. Cíleně jsem vybíral negativní, uvařte si tedy čaj, zameditujte si a připravte se na homofobii.

1. příspěvek

O původní petici Jsme Fér jste možná slyšeli, sám jsem něco kolem třiceti podpisů nasbíral, jak ve třídě, tak ve skautském středisku. Nyní, jak si můžeme přečíst, se spouští její online verze, i její podpis mám za sebou.

Zabrousíme-li do všech 260 komentářů, většina z nich je jednoduché "podepsal/a jsem". Najdeme však i pár nesouhlasných. Schválně jsem ponechal i reakce na komentářích, jen pro představu.

Zde se opět můžeme podívat na tradiční argument odpůrců, který je bohužel naprostý nesmysl. Dnes jsem ho v různých variantách potkal tolikrát, že to až bolí.

Motiv toho, že jiná sexuální orientace, je nemoc, se nám také pravidelně opakuje. A přesto je to asi stejná nemoc, jako tmavá barva kůže. A jak příslušníkům LGBT komunity, tak černochům, to v minulosti (občas bohužel i v součastnosti) působilo nemalé problémy.

Opět prodléváme v minulosti.

Nu, čemu to pomůže? Budeme mít stejná práva, takže si třeba nepřijdeme jako podřadní občané? Ono je těžké to vysvětlit někomu, kdo to nezná.

Ehhh. Když tohle je vážně těžký na to něco odpovědět...

No, vlastně ano. Akorát nechceme ani tu kapičku krve, v tom to je. Neztratíte, získáme.


p.s. když je nějaký homosexuál nemocný, jsou jeho viry duhové? Dá se to někde koupit? Já chci duhový virus!

Nu, už mi dnes někdo doporučil lobotomii, protože patřím do LGBT komunity. Funguje-li to tak, tak za sebe rozhodně homosexualitu nedoporučuji!

Když zalezu, nikdy nebudu normální, když si dost lidí uvědomí, že jsem normální, budu normální. Není to nenormální, možná však, jen lehce, paranormální.

Doufejme, i pro vaše děti a jejich děti, že ne

2. a 3. příspěvek

Další dva příspěvky již tolik záživné nebudou, přesto mi přišli dostatečně zajímavé na to, aby se stálo na ně podívat.

Osobně cením přístup papeže, který znovu dokázal, že spojuje lidi. Jako však budou na podobný post reakce?

Satanistické zajisté ne, to se shodneme. Konspirační teorie každopádně kvalitní.

A jsme doma. Ještě mi chybí nezletilí a děti a máme pohromadě všechny argumenty

Tuším, že podobně se v Bibli zmiňuje i o těch, jež nenávidí své bližní a jsou nepřející. Každopádně se potkáme v pekle. Zatím!

Třetí příspěvek je politického rázu. Neměl však takový dosah, jako ostatní, i proto máme komentáře jen dva.

Samozřejmě, ironie není však zase tak moc daleko od pravdy, jak bych si býval přál.

Tak jo, no... Tak jo

Větší bonus na závěr

Většina homofobních komentářů je míněna moc obecně na to, aby mne postihla, na FB je však záznam streamu z demonstrace za manželství pro všechny. A na té demnostraci jsem, kromě stavby areálu a občasné pomoci na stánku i vystoupil na pódiu. Bylo to hrozné, styděl jsem se, potom odešel s mikrofonem a nakonec spadl z pódia. To už ale díky Bohu nikdo neviděl. Když však člověk zabrousí do komentářů, právem ho polije pot. Je jich přes sto padesát a naprostá, naprostá většina je negativní. Zvláště, když, speciálně nyní, míří i cíleně na mne.

Nebudou.

Tak nemáme děti, máme stromy. Nevadí, skoro stejné, no ne? Zamlouvám si břízu!

"Je třeba vytvořit podmínky pro zakládání rodin"

Co dodat. To, že namísto školy a brigády jdu dřít celý den, aby mohla vzniknout demonstrace, to snad mluví samo za sebe.

To mne zase zkazilo ráno čtení komentářů, těší mne, Tao

Jo, pravda, na zvířata se ještě zapomnělo. Tak tady máme ženicha čivavu.

Těší mne, Tao.

Také znám mámu a tátu. Každopádně se mám skvěle, děkuji za přání. Vy také.

On ten Áďa s těmi tábory měl něco do sebe, no ne?

Doufám, že ceníte mou oběť, jen to všechno projít, vyfotit, zacenzurovat a složit mi trvalo skoro třihodiny. A vážně už nemám chuť k jídlu ani k životu, když tohle člověk čte.

Psychicky vyčerpaný,


Tao


.