Dospělá Wednesday Addamsová

31.12.2019

Kdo by neznal Addamsovi. Americkou rodinu, kde vládne vřelá a milující výchova a děti si hrají s noži na popravu. My Češi je nejspíš známe díky dvěma filmům z devadesátých let. A i když se teď do kin blíží animovaná verze, kde jsou všichni podobní své komiksové předloze z třicátých let, je tu ještě něco jiného, o čem stojí za to mluvit. 

Wednesday Addamsová byla neobyčejnou dívenkou. Po prvním dni ve škole plakala nad smrtí draka rukou rytíře v zářivé zbroji a o několik let později naplánovala převrat na táboře, který skončil v plamenech. Dospělá Wednesday je stejně tak odhodlaná a projevuje soucit tam, kde by to obyčejný člověk nečekal. Má podobnou grácii jako Morticia a stejnou Gomezovu vášeň. Pořád je to ale ona se svou výmluvností a smrtelně logickými argumenty.

Adult Wednesday Addams je série videí na Youtube, kde se už dospělá Wednesday vypořádává s nástrahami moderního světa. Hlídá děti, venčí psy, zvedá telefony jako sekretářka. A tak třeba dá lekci chlapům, kteří na ni pokřikují sprosťárny na ulici. S jemným úsměvem a zdvořilou intonací. Tak, jak to umí jen ona.

Osobně se nemůžu rozhodnout, který díl mám nejraději. Wednesday hlídající holčičku, která se bojí příšer ve skříni? Nebo ten, kdy se zbaví neodbytné milenky svého šéfa velmi... unikátním způsobem? (s2e1 a s2e5)

Mellisa Hunter napsala scénář a také hraje Wednesday. Vyskytly se nějaké legální problémy, kdy se řešilo, jestli videa spadají do kategorie parodie nebo ne, ale teď už jsou zase
k dispozici. Všechny jsou v angličtině, ale kvalita zvuku je výborná a všem je dobře rozumět.

Různé verze Addamsovy rodiny

Od roku 1938, kdy vyšel první komiksový strips Charlese Addamse, si tato neobyčejná rodinka získala srdce mnoha generací. Znáte všechny adaptace? Podívejte se do galerie a na videa níže!

Seriál v původním znění je celý k dispozici na Youtube.

A kdo by chtěl, může se na Youtube podívat i na seriál Addamsovy rodiny se slovenským dabingem. Jeden z odkazů je zde: https://najserialy.to/serialy/the-addams-family.

Na Youtube je i celý první díl rodinky z roku 1991.

A zde je táborový převrat z druhého filmu.

Trailer na nový animovaný film roku 2019.

Muzikál na Broadwayi.

A muzikál v Karlíně.


Jestli vám tu chybí nějaká adaptace, napište o ní do komentářů! 

Co si myslíte o různých zpracování vy? 

Artie