Anime: Sympatické hrdinky, jejichž příběh vás bude bavit

04.04.2020

Každý určitě známe ten moment, kdy se posadíme k anime a začneme společně s příběhem poznávat i jeho hrdiny. Nejednou se ale bohužel stalo, že nám nějaká postava pila krev. A ve velkém množství případů šlo o hrdinku, která byla až příliš otravná (vy víte, koho zdravím).

Neschopnost některých autorů vytvořit přirozenou hrdinku došla dokonce tak daleko, že lidé často odsoudí titul jen kvůli dívce v hlavní roli. Myslím si, že je to škoda. Ve svém dnešním článku vám představím sedm sympatických dam, které by si mohly získat vaše srdce.

7. Sistine Fibel

Jedna z hlavních postav dvanáctidílného anime Rokudenashi Majutsu Koushi to Akashic Records, česky Akašické záznamy jednoho mizerného kouzelnického instruktora.

Typická tsunderka, kterou by jeden zařadil mezi tuctové otravné hrdinky. Po kolikáté už píšu chyba lávky? Sistine je sice tsundere, ale velmi povedená. Jde o šikovnou malou čarodějku, která nade vše obdivuje magii. Jakožto potomek urozené rodiny je velmi hrdá a je si vědoma také vědoma, že s postavením přichází povinnosti a odpovědnost. Také ví, kde končí hrdost a začíná hloupost. To dokázala například ve vztahu k jejímu novému učiteli Glennu Redarsovi, kterým nejprve pohrdala kvůli jeho vztahu k magii, velmi rychle ale uznala svou chybu a Glenna začala velmi respektovat a také obdivovat.

Sistine je férová dívka se srdcem na pravém místě a mé srdce si získala poměrně rychle.

6. Erina Nakiri

Potomek klanu Nakiri a vlastnice Božského jazyka. Jedna z hlavních hrdinek anime Shokugeki no Soma, které z vaření udělalo napínavý akční shounen

Další tsunderka. Ne, fakt na ně nejsem ujetá. Ze začátku na vás může působit jako typická záporná holka, taková ta oblíbená roztleskávačka z amerických filmů pro mladistvé, co musí hlavnímu hrdinovi dělat problémy za každou cenu. Zdání klame.

Jediné, čím tahle schopná dívka dokáže spolužákům zavařit, jsou její vlastní kulinářské schopnosti. Zvrat však nastává ve chvíli, kdy pochopíte, že vlastně ani tak moc ostatním zavařovat nechce. Jde prostě svou cestou a snaží se být nejlepší z nejlepších, aby dostála svému jménu a aby nepošpinila jméno svého klanu, který je ve světě vysoké gastronomie tak významný.

Nejvíc mě na ní fascinuje její roztomilá stránka. Jakožto velmi významná osoba má i pobočnici, která jí pomáhá s jejími povinnostmi. Tou je Hisako Arato, kterou Erina považuje za velmi blízkou kamarádku. Právě z interakcí mezi Erinou a Hisako pochopíte, že tahle blondýnka je vlastně hodná holka postižená údělem své rodiny.

5. Shirayuki

Hlavní hrdinka romantické fantasy Akagami no Shirayukihime, česky Sněhurka s rudými vlasy, lékárnice a herbalistka

Dívka, která prchla ze své země, protože si z ní její princ chtěl udělat konkubínu. Společně s obchodem s bylinkami za sebou nechala i pramen svých rudých vlasů, kvůli kterým si ji princ vyhlédl. Proč by se neměla stát princovou konkubínou? Měla by přeci život jako v bavlnce! Ale byl by to pak život podle jejích představ?

Shirayuki je odvážná houževnatá dívka, která ví, co chce, a rozhodně to není žádná princezna v nesnázích. Není sice nijak fyzicky zdatná, ale její znalosti ze světa rostlinné říše jí už mnohokrát pomohly překonat nepříjemnosti. Tahle rudovláska nemá ve zvyku sedět na zadku a čekat, až ji někdo zachrání. 

Nejvíc na ní obdivuju právě její odvahu a taky fakt, že je lékárnice. Je to hrdinka, která dělá vše, co je v jejích silách, aby dosáhla svého cíle, nevyužívající nabízených zkratek.

4. Balsa Yonsa

Hlavní hrdinka anime Seirei no Moribito, česky Ochránce posvátného ducha

Asi nejstarší ze zde zmíněných hrdinek. Balsa je velmi schopná kopinice a bojovnice, která si vydělává jako osobní strážce. Její osudnou zakázkou se stane ochrana prince Chaguma, který byl odsouzen k oběti vodnímu démonovi. Chagumova matka však nechce, aby její syn zemřel, a tak nechá Balsu, aby ho unesla a zachránila.

Balsa je velmi vážná a tvrdohlavá, vždy schopná zachovat chladnou hlavu. Navzdory svým bojovým schopnostem ale nejde o žádnou mužatku. Působí na mě vážně žensky a postupem série si u ní všímám i jistých mateřských gest, když interaguje se svým svěřencem, Chagumem.

Obdivuju její houževnatost, bojové schopnosti a logickou mysl.

3. Yona

Hlavní hrdinka fantasy Akatsuki no Yona. Kdyby pohled mohl zabíjet...

Ze začátku vám určitě přijde naprosto nesnesitelná. Rozmazlenou marnivou princezničku, která si ničeho neváží, ale brzy vytrestá život sám. Při odporné zradě přijde skoro o všechno a uvědomí si, že na všechno zbyla sama. Pozná cenu života, cenu jídla a cenu každé minuty, kterou může věnovat odpočinku na útěku před smrtí. Pozná také touhu po pomstě, která ji znovu postaví na nohy.

Z princezny se pomalu ale jistě stane odvážná mladá žena, která se rozhodne vzít si zpět to, co jí právem náleží. Nemluvě o legendě, kterou musí naplnit. 

Na Yoně mě uchvátila její schopnost sebrat se překonat celou svou dosavadní existenci. Jde o silnou postavu, která postupně poznává svou cenu a s tím se stává silnější a silnější.

2. Morgiana

Hrdinka obou sérií anime Magi

Potkáváme ji jako otrokyni, kterou osvobodí hlavní hrdina krátce po dobytí svého prvního Dungeonu. Morgiana patří ke kmeni Fanalisů, kteří byli postupně vyloveni do otroctví, díky jejich bojovým schopnostem a neuvěřitelně silným nohám.

Morgiana byla otrokyni od malička a její majitel byl rozmazlený spratek, který ji věčně ponižoval a psychicky týral. Po osvobození se dívka musela velmi dlouho zotavovat a notnou chvíli trvalo, než si konečně uvědomila, že to ona je svým vlastním pánem a ona rozhoduje, kým bude a co udělá.

Druhé místo si v mém seznamu zasloužila, protože jde o postavu s úžasným vývojem osobnosti. Z mlčenlivé dívky, která měla strach rozhodnout o svém osudu, se vypracovala na rozhodnou mladou ženu spojující oba hlavní hrdiny v neporazitelný tým.

1. Akane Tsunemori

Hlavní hrdinka psychologického detektivního sci-fi Psycho-pass, o němž před vámi nebudu mluvit jinak než v superlativech

Akane začíná jako nejistá mladá žena, která excelovala při zkouškách pro všechna ministerstva a ze všech možných lepších pozic si vybrala zrovna veřejnou bezpečnost a společně s ní dráhu detektiva.

Velmi rychle zjišťuje, že její nové povolání je velmi psychicky náročné, což ve společnosti, v níž se celé anime odehrává, znamená pro jedince velké nebezpečí. Před hrozbou se však nestáhne. Tvrdě na sobě dře a učí se od svých kolegů, aby se sama mohla stát plnohodnotnou vyšetřovatelkou.

Na Akane mě uchvátila její vytrvalost. Ať padla na sebevětší dno, vždycky se dokázala odrazit a udržet si při tom skoro vzorové psychické zdraví. I když to tak ze začátku nevypadá, tahle silná osobnost je jedna z nejlepších, která se k veřejné bezpečnosti mohla přidat.