Další paralelní svět 

 Artie Wiles

Crossover Doctor Who a Sherlock

KOMPLETNÍ

Postavy: Rose Tyler, Sherlock Holmes, John Watson, Mycroft Holmes, Jack Harkness, River Song, Doktor (11.)

Sherlocka s Johnem zavolají k případu Záhadné blondýny, která se nepozorovaně objevila v hlídaných laboratořích. Té by navíc podle záznamů mělo být o polovinu méně, kdyby ovšem před pěti lety nezemřela.
Kvůli nehodě se Rose Tylerová objeví v novém paralelním světě. Není cesty zpět a jí nezbývá nic jiného, než si vybudovat život zase od začátku. Musí se vypořádat nejen s Sherlockem, u kterého bydlí, ale i s dalšími génii a pohlednými agenty. Při tom všem se snaží vyhnout zdejšímu Doktorovi, který je připomínkou všeho, co ztratila.
Mycrfoct rozhodně nečeká, jaký vliv na něj případ Záhadné blondýny bude mít. Znalosti jsou cenné a on je rozhodnut využít jejího potenciálu naplno.
Pro Johna je přistěhování Rose Tylerové požehnáním i prokletím. Konečně je kuchyň v použitelném stavu a má někoho, kdo rozumí jeho problémům. Soužití s géniem není snadné. Na druhou stranu je z nějakého důvodu daný génius stále nesnesitelnější a to zejména vůči přátelské Rose.
Sherlock je stále Sherlockem. Usměvavou blondýnu (čtěte případ) musí mít pod dohledem. A tíží ho něco, co se John nesmí dozvědět.

Tento příběh zachycuje důležité momenty jejich životů. Je kompletní a dokončený. Pokud mě toho nedonutíte napsat víc.

Články k povídce